Landsutstilling 2014

Foto: Tommy Kjennerud (Se hele album her)

landsutstilling2014

Premieliste fra Landsutstillingen 2014

OPPDRETT

Klasse 1A Utstillingsundulater

Beste hann:
premie- australsk broget- Arild Skimmeland
premie – australsk broget- Arild Skimmeland
premie – lys grønn – Svein Inge Johnsen

Beste hunn:
premie – Isabell lysegrønn- Svein Inge Johnsen
premie – kobolt- Svein Inge Johnsen
premie – Isabell grågrønn – Svein Inge Johnsen
Norgesmester: Arild Skimmeland

Beste motsatte kjønn: Svein Inge Johnsen
Beste oppdretter: Svein Inge Johnsen 21 poeng

Klasse 2 Figur kanari

premie – Tysk toppet 92 p – Edin Covic
premie – Fife Rimet – 92p Viggo Pedersen
premie – Raza Espangol – 92p – Per Odd Kvernsveen

Norgesmester gruppe 2 Tysk toppet 92 p – Edin Covic

Klasse 3 Farge kanari

premie – Gul int 92p – Felix Heredero
premie – Gul mosaikk 92p – Arnfinn Arnøy
premie – Hvit ressesiv 92p – Edin Covic

Norgesmester gruppe 3 Gul int 92p – Felix Heredero

Klasse 5 Dvergpapegøyer

3.   premie – Rosenhodet blå –Kenzbock Diketer Al.

Klasse 6 Domestiserte finker
Gruppe 1 Sebrafink hanner

premie gruppe – hvit – Per Odd Kvernsveen
premie gruppe – hvit – Per Odd Kvernsveen
premie gruppe – hvit – Per Odd Kvernsveen

Gruppe 2 Sebrafink hunner

premie gruppe – hvit – Per Odd Kvernsveen
premie gruppe – hvit – Odd Egil Eriksen
premie gruppe – hvit med tegning – Odd Egil Eriksen
Norgesmester gruppe 6: hvit – Per Odd Kvernsveen

Klasse 7 Spissnebb – Oppdrett

premie – Napolionsvever –Kristoffer Telseth
premie – Nord amerika. Rosenfink – Per Odd Kvernsveen
premie – Meksikansk husfink – Arnfinn Arnøy
Norgesmester gruppe 7: Napoleonsvever – Kristoffer Telseth

Klasse 8 Frukt/insektspisere og nektar fugler

premie – Trefarvet Glansstær – Svein Petterson
Norgesmester gruppe 8: Trefarvet Glansstær – Svein Petterson

Klasse Små papegøyer KUN 1 GRUPPE

Gruppe 9.0 – Dverg- og spurvepapegøyer, Gress, Rosella, Kakariki og Nymfeparakitter, Lorier, andre små papegøyer/parakitter

premie – Svaleparakitt – Ulrik J. Linnestad
premie – Berglorie – Bjørg Fagervoll
premie – Kakariki – Tim Lendengen
Norgesmester gruppe 9: Svaleparakitt –Ulrik J. Linnestad

Klasse 10 Store papegøyer
Gruppe 1 Jaco- og Amazonpapegøyer

premie – Cuba Amazon – Edvind Rygh – Gruppevinner – Klassevinner
premie – Surinam Amazon – Sigurd Ellingsen

Gruppe 2 Andre store papegøyer

premie – Meyers papegøye – Arve Joa – gruppevinner – vandrepokal SFK
premie – Rødbukspapegøyer – Oskar Strand

Norgesmester klasse 10: Cuba Amazon – Eivind Rygh

 

Åpen Klasse

Klasse 5 Dvergpapegøyer

premie – Rosenhodet Grønn – Kenzbock Dieter Al. – klassevinner -gruppevinner
premie – Rosenhodet Blå – Kenzbock Dieter Al. – gruppevinner
premie – Rosenhodet Grønn – Kenzbock Dieter Al.

Klasse 7 Spissnebb 

premie – Gouldsamadiner – Odd Egil Eriksen
premie – Spisshalet beltefink – Odd Egil Eriksen

Klasse 9 Små papegøyer
Gruppe 9.02  Gress, Rosella, Kakariki og Nymfeparakitter

premie – Rødvinget parakitt – August Voerman
premie – Stanly parakitt – Sigurd Ellingsen
premie – undulater – Raymond Voll

Gruppe 9.03 Lorier – Flagermus – Fiken papegøyer

premie – Citron parakitter –Kjell Karlsen
premie – Catharina parakitt – Kjell og Bjørg Omdal
premie – Gu halsbåndparakitt – Dieter Kenzbrock

Klassevinner Citron parakitt – Kjell Karlsen

Klasse 10 Store papegøyer
Gruppe 2 Andre store papegøyer

premie –  Rosa kakaduer -August Voerman – klassevinner
premie – Kongo papaegøye – August Voerman